Meltem KARATEKE - IMI Conferences Kurucu

1963 Ankara doğumlu olan Meltem Karateke; ilk ve ortaokulu TED Ankara Koleji'nde, lise öğrenimini ise Thomas Jefferson High School'da tamamladı. Üniversite eğitimine George Mason University Ekonomi bölümünde başladı.1984'de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Pazarlama Bölümün'den mezun oldu. 

İş hayatında sırasıyla; İktisat Bankası, Güneş Hayat Sigorta, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ve Birlemiş Beyinler kurucu ortağı oldu. 18 yıldır eğitim sektöründe çalışan Karateke, Mart 2003'de IMI Conferences'i kurdu.

 

Meltem Karateke tarafından kurulan IMI Conferences, farklı platformlardaki yurtiçi ve yurtdışı projelerle sektördeki iş potansiyelini harekete geçirmek ve bunun Türkiye için ekonomik ve sosyal faydaya dönüşümüne yönelik faaliyetlerini 17 yıldır kesintisiz olarak sürdürüyor.  Aynı zamanda iş dünyasını global gelişim ve trendlerden haberdar etmek üzere farklı uzamanlık alanlarında konferanslar düzenlemeye devam ediyor.

 

2010 yılından itibaren düzenli olarak yayınlanan Call Center Life dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Karateke, 2012 yılında sektörün ilk radyosu olan radyocallcenter.com’u kurdu.

 

MÜSİAD, BÜMED, TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği ve KÜLT Toplum Eğitim Vakfı üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor.